+420 777 790 990 ok3d@ok3d.cz

Kde pomáhá ozon

Ozonizace a dezinfekce ČTK v Praze

Přes víkend jsme úspěšně čistili ČTK v PRAZE. Ozonem jsme ošetřili veškeré prostory kanceláří, toalet a chodeb. Nano přípravky s dezinfekčním účinkem 21 dnů jsme očistili veškeré plochy, kde se bakterie a viry vyskytují nejčastěji. Například plochy recepčního pultu, tlačítka u výtahů, madla zábradlí, ovládání kávovarů …..

Naše přístroje vyzkoušeli olomoučtí hasiči

Předvedení našeho přístroje Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje.

hasiči a ozón

novinkykraje.cz

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj vyjednal s autobusovými dopravci, kteří v regionu zajišťují veřejnou dopravu, aby u všech vozů prováděli ozónové čištění. Jde o moderní a ekologickou technologii, která dokáže zcela zničit viry i bakterie. Jedná se o další preventivní opatření s ohledem na možnost šíření koronaviru.

„V současné době máme zajištěno, že budou takto ošetřovány zhruba tři čtvrtiny vozového parku, zbývá ještě zajistit čištění zbývající čtvrtiny autobusů. Do několika dnů se dostane potřebné péče všem vozům,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Metoda ozónového čištění spočívá ve vazbě virů a bakterií na takzvaný „aktivní kyslík“. Škodlivé látky se tím zničí, zatímco plyn se následně během několika minut rozpadne na čistý kyslík. Tato metoda je ekologická, velmi účinná a rychlá. Vyčištění jednoho autobusu zabere asi třicet minut.

hasičské auto

nase-domy.cz

Ozonové čištění vhodné pro každého

Zatuchlý vzduch, plísně i bakterie jsou nebezpečné pro všechny z nás. Mezi nejvíce ohrožené však patří děti s kojenci, osoby se slabou imunitou, starší osoby, těhotné ženy a osoby s alergií či astmatem. Obyčejné větrání vás zápachu, který se za celou dobu nastřádal nejen ve stěnách, ale i kobercích, čalounění či posteli, nezachrání. Pokud chcete opravdu desinfikovaný a zdravotně nezávadný vzduch, je vhodné použit čištění ozonem.

Ozon vyčistí vzduch i zbaví zápachu

Ozon je přírodní čistič, který neutralizuje všechny nežádoucí pachy (zatuchlý zápach, pach z cigaret, kouře, spálených míst, ale i z mazlíčků). Mimo to vzduch i čistí, takže se zbavíte všech nežádoucích virů a bakterií, které by vám mohly způsobovat nemalé zdravotní potíže. A to se vyplatí. Ideální je pravidelné čištění hlavně v domácnostech s astmatiky či alergiky. Nemusíte mít strach z toho, že by byl ozon škodlivý. Po použití se rozkládá na obyčejný vzduch.

 

Co všechno ozon vyčistí?

  • Odstraní bakterie a viry ve vašich domovech po povodních i požárech.
  • Odstraní plísně poté, co jsou místnosti odvlhčeny.
  • Desinfikuje místnosti, kde se nachází nemocní.
  • Ničí bakterie, viry a plísně uvnitř našich domovů.
  • Poradí si s vytrvalým zápachem uvnitř našich kuchyní.

autocentrum.cz

Čištění klimatizace OZÓNEM

Ozónem zaručeně vyčistíme Vaše auto od nežádoucích pachů plísní a bakterií

Tento moderní a šetrný postup čištění klimatizace účinně neutralizuje nepříjemné zápachy jako jsou zatuchlost, zvířecí pachy, pot a nebo cigarety. Ozón se řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla a jeho účinnost je známá z mnoha oborů, obzvláště ze zdravotnictví. Rychle a spolehlivě ničí také velmi odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů, které chlor a jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny odstranit. Neexistuje žádný virus či bakterie odolávající ozónu. K dezinfekci ozónem dochází prasknutím buněčné stěny. Ozón je nestabilní formou kyslíku, a proto musí být připravován přímo na místě použití. Generátor produkuje ozón v tichém elektrickém výboji z kyslíku přítomného ve vzduchu. Kromě ničení bakterii, tato dezinfekce jako jediná účinně eliminuje i pachy jiného typu. Čištění klimatizace a interiéru vozu ozónem účinně odstraňuje zápach, ale ne samotnou příčinu zápachu.

opel

Jak je důležité pravidelné čištění klimatizace?

Pravidelné čištění klimatizace má zásadní vliv na její funkčnost a zdravotní nezávadnost. Na tzv. výparníku se totiž zachycují drobné nečistoty, které jsou rájem pro různé bakterie, roztoče a mikroskopické houby. Důležité je také její pravidelné používání, což je v létě zajištěno, ale v zimním období je vhodné alespoň jednou za měsíc klimatizaci zapnout z důvodu její správné funkčnosti. V chladícím médiu je olej, který maže kompresor a také udržuje v dobrém stavu těsnění.